Oběma nabídla pomoc ostravská Charita, která jim poskytla ubytování v azylovém domě svaté Zdislavy v Ostravě-Zábřehu. Třiadvacetiletá Michaela Slavíková ze Žďáru nad Sázavou si své dítě převzala včera po druhé hodině odpolední na dětském oddělení Městské nemocnice Ostrava (MNO). „Všichni jsou na mě moc hodní a já jim za to strašně moc děkuji. Přišlo nám také spousta nabídek k bydlení, a to z celé republiky. Nejvíce nás oslovil dopis starších manželů z Českých Budějovic, kteří nám nabízejí bydlení v menším rodinném domku,“ prozradila paní Michaela s tím, že než si vyřídí nějaké osobní věci, zůstanou v Ostravě.

„Jsem strašně šťastná, že to tak dopadlo a že mám svého chlapečka zase u sebe,“ řekla dojatě mladá žena, která vyrůstala v dětském domově. Stejný osud teď mohl potkat i jejího syna. „Jsem ráda, že jsem dostala tuto šanci,“ dodala Slavíková. Nad rodinou nyní převezmou dohled sociální pracovnice úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Příběh malého Liborka obletěl republiku poté, co jej plačícího našli městští strážníci ve stanu pod mostem u řeky Ostravice. Když zjistili, že on a jeho rodiče nemají kde bydlet, okamžitě přivolali sanitku, státní policii a sociální pracovníky. Dítě bylo převezeno do ostravské městské nemocnice. „Stav malého Libora je po předvčerejší mírné infekci stabilizován, proto může být z naší péče propuštěn,“ řekl včera odpoledne primář dětského oddělení MNO Tomáš Gruszka. Otec dítěte stále bydlí ve stanu. „Práci si hledal, ale protože je v invalidním důchodu, není to lehké,“ dodala Slavíková.