„Příprava na tuto soutěž trvala čtrnáct dní a během této doby jsme se s ostatními soutěžícími vydávali poznávat místní kulturu a tradice a navštívili jsme spoustu zajímavých atrakcí. Vše bylo velmi zajímavé a poučné. Během pobytu jsme si mohli vyzkoušet tradiční čínská bojová umění Kung-fu, poznali jsme město Sheshancun, naši průvodci nás seznámili s místními zvyky a předvedli například tradiční výrobu činského čaje nebo přesévání pudru,“ líčí Karolína Gorylová.

Během finálového večera se dívky představily ve večerních šatech, v národních kostýmech, samozřejmě v plavkách a také ve volných disciplínách.

„Mým talentem byl současný tanec, který jsem nacvičovala s podporou a vedením Kataríny Polachové ve studiu Motýlek. Vystoupení ve finále bylo pro mě opravdovým vrcholem celé soutěže. Mít příležitost předvést svůj talent na tak prestižním a mezinárodním pódiu bylo něco, co jsem si dlouho přála. A být vybrána do Top 6 ze všech talentů, které byly předvedeny, mě naplnilo obrovskou radostí a hrdostí,“ dodává modelka.

Karolínu na světovou soutěž delegovala národní ředitelka soutěže Kateřina Ficelová, majitelka slovenské agentury Black&White Productions, která vlastní licenci na výběr a delegování královen krásy, které reprezentují Slovensko, Českou republiku, Polsko a Maďarsko na Miss Tourism World v Číně. Modelky této agentury ve světě dosahují velkých úspěchů a mnohdy se umísťují i v první trojce. Ani teď tomu nebylo jinak, všechny její čtyři dívky získaly titul. Slovenka Laura Majerčáková Top 10, stejně jako Dominika Árky z Maďarska, v Top 5 se umístila Zuzanna Balonek z Polska. Absolutní vítězkou s titulrm Miss Tourism World 2023 se stala Karolína Gorylová.

Nová světová královna krásy věří, že se jí podaří nabyté zkušenosti využít v budoucnosti a přinést něco pozitivního do světa cestovního ruchu. „Ať už se budu věnovat modelingové kariéře, nebo se pustím do podnikání v turistickém odvětví, jsem přesvědčená, že mi toto vítězství poskytlo pevný základ pro úspěšnou budoucnost,“ věří Karolína.