Letošní, v pořadí už 24. ročník, nese podtitul Abeceda Ro(c)ku, aneb Rok se s Rockem sešel. Některé finalistky byly vybrány ve výběrových kolech v Polsku, na Slovensku a v Praze. Poslední casting se konal v sobotu v Havířově.

V Havířově se sešlo 30 dívek. K sedmi již dříve vybraným už mohlo být do finálové dvanáctky vybráno jen pět a dvě náhradnice. „Věřím, že porotu zaujmu svým vzhledem, vystupováním a úsměvem," věřily oslovené dívky před svou prezentací.

Před porotou se nejdříve představily v šatech, pak v osobním rozhovoru a nakonec i v plavkách.

Mezi dvanácti finalistkami jsou dvě studentky středních škol z Polska, tři jsou ze Slovenska a sedm dívek je z Česka, dvě náhradnice jsou středoškolačky z Česka.

Úřadující Miss Reneta 2015 Nikola Uhlířová dívkám popřála hodně pevných nervů a štěstí: „Je to těžká soutěž, snad nejnáročnější, jaké jsem se kdy zúčastnila. Ale stojí to za to kvůli zkušenostem i cenám, ze kterých se těším dodnes."

Okamžitě po sobotním castingu začalo finalistkám první soustředění. V neděli se v ostravské Dolní oblasti Vítkovice fotografovaly se motocykly.

Finálový večer se bude konat v pátek 8. dubna od 19 hodin v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově Podlesí. Moderátorem bude tradičně Jan Čenský. Mezi hosty budou například Vladimír Hron, Pera Janů či Jaro Gažo.

Více o soutěži čtěte na Miss Reneta