Výběrová kola soutěže, kterou už 26. rokem pořádá Střední škola v Havířově-Prostřední Suché, se konala v Praze, Brně i na Slovensku. Poslední výběr proběhl v havířovském Hotelu Rudolf.

„Letošní ročník je plný změn a odlišností od těch předchozích. Místo dosavadních 12 finalistek jsme se nyní rozhodli sestavu soutěžících zúžit na deset. A k tomu jsme vybírali dvě náhradnice. Proti dosavadním zvyklostem je odlišný také termín, když se finále bude konat až v červnu. A těsně před slavnostním večerem se všechna děvčata objeví v květinovém korzu Havířova v květech,“ řekl za organizátory Libor Lenčo.

Výběr finalistek nebyl jednoduchý. „Mnoho děvčat mně zaujalo. Jako profesionál přes líčení se samozřejmě koukám na to, jak vypadají v obličeji, jak jsou upravené, jaké mají vlasy. Protože mě čeká s děvčaty nácvik choreografie, všímám si také chůze, jak cítí hudbu, jak se pohybují,“ popsal vizážista Pavel Bauer.

Do soutěže se přihlásila také ostravská studentka Vendula Plucnarová: „Studuji Střední školu služeb a podnikání. Přijela jsem to zkusit. Už dříve jsem byla jako model na soutěži v líčení. I kdyby to nevyšlo, tak to bude zážitek.“

Finálový večer se bude konat ve středu 20. června od 19 hodin v KD Leoše Janáčka.