Při soutěži Miss Reneta 2010 soutěžily první dubnový pátek dívky v KD Leoše Janáčka o čtyři tituly. Z vítězství se radovala studentka žilinského Športového gymnázia Kristína Bašteková. První vicemiss se stalaTereza Chlebovská z Gymnázia Krnova druhou vicemiss studentka karvinského gymnázia Hana Monská.Celková vítězka to vyhrála i u diváků v sále, kteří jí přidělili i titul Miss úsměv. „Málokdy se při podobných soutěžích vidí to, aby se diváci shodli s porotou,“ všiml si i Jan Čenský, kterýgalavečerem tradičněprovázel.

Titul Miss foto patří Tereze Chlebovské, která si také odnesla ze soutěže dvě šerpy. Titul Miss internet získala studentka Obchodní akademie Brno Lucie Kovandová.

„Jsem nesmírně šťastná. Opravdu jsem to vůbec nečekala a stále tomu nemohu uvěřit,“ soukala ze sebe po vyhlášení výsledků dojatá Bašteková. Osmnáctiletá Kristína sice hraje na klavír a zpívá, ale největším koníčkem je pro ni sport. Mladá atletka se specializuje na krátké sprinty a na tomto nic změnit nehodlá. „Určitě se nevrhnu na dráhu modelingu. Atletika pro mě zůstává prioritou a tato soutěž na tom nic nezmění,“ míní sympatická dívka, která převzala pomyslné žezlo od vítězky z roku 2009, další Slovenky Lindy Mošaťové.

Diváci se bavili v sále KD Petra Bezruče více než tři hodiny. V programu se představila první Česko Slovenská SuperStar Matin Chodúr, Těžkej Pokondr, Vladimír Hron a TK Akcent Ostrava. K vidění byly modely Beaty Rajské a Ireny Jankové.