„Bezplatné připojení k internetu se letos v Bohumíně rozšířilo na další místa. Po radnici, vlakovém nádraží, nemocnici, kinu, knihovně, obou velkých náměstích a sportovně-rekreačním areálu Bospor mohou lidé od letoška surfovat také v části parku Petra Bezruče, a dokonce v místním klubu důchodců,“ řekla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová s tím, že radnice zvažuje, že touto formou podpoří i letní turistiku u Kališova jezera.

V Havířově pro tento rok žádné novinky nechystají. „Ve městě máme free wi-fi dostupnou pro uživatele knihovny v budově ústředí knihovny na Svornosti 2 a na dalších třech pobočkách. V loňském roce zprovoznili free wi-fi na sportovištích, která má ve správě Správa sportovních a rekreačních zařízení, jako jsou městská sportovní hala, koupaliště, lezecká stěna nebo fotbalový areál,“ řekla mluvčí města Jana Dybová.

Rozšíření počtu míst s připojením k veřejnému internetu zdarma plánují v Karviné. „Do budoucna s rozšíření míst, kde bude možné se k volné wi-fi přihlásit, počítáme. Letos 15. května bude zahájena výzva Evropské komise k předkládání projektů pro financování bezplatných bezdrátových internetových hotspotů (wi-fi) ve veřejných prostorách z prostředků EU. Karviná počítá s tím, že se přihlásí,“ prozradil mluvčí radnice Lukáš Hudeček.

V Karviné je možné se bezplatně připojit na wi-fi ve všech budovách magistrátu. Dále jsou volné hotspoty v MěDK, kině Centrum, Obecním domě Družba a v hlavní budově regionální knihovny.

V Českém Těšíně se kromě radnice a plochy náměstí připojíte k bezplatné wi-fi na koupališti a zimním stadionu, v informačním centru, v knihovnách a kavárně Avion.