Místní radnice jim dala na výběr ze tří variant. Podlé té vítězné by zde vzniklo odpočinkové prostranství s občerstvením a hřištěm nejen pro mámy s dětmi. Konečné slovo budou mít orlovští zastupitelé.

Pro daný veřejný prostor hlasovalo více jak 50 % účastníků ankety. Jako druhý nejlepší nápad se líbila víceúčelová sportovní hala, nejméně lidí si přálo další obchodní centrum.

„Vítězná varianta počítá s prostorem, který v centru Orlové schází. Z technicky nevyhovující budovy by se zbouralo jeviště a hlediště. Na vzniklé ploše je navržena letní zahrádka, venkovní schodiště, venkovní jeviště s pergolou, dětské venkovní hřiště, upravené terasy,“ popsala orlovská tisková mluvčí Nataša Cibulková.

Kino Vesmír má za sebou bohatou historii. Promítalo od roku 1979. Kino zde již ale nefunguje, v prostorách je nyní restaurace, bar a některé další služby.

„Samotné práce a rekonstrukce jsou plánovány poté, co bude dokončená současná stavba orlovského náměstí, v opačném případě by si obě stavby tak blízko sebe navzájem překážely,“ dodala mluvčí města.