V jejím sídle v půli dubna zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu kvůli podezření ze závažných trestných činů. Několik lidí je již v této věci obviněno, vyšetřování však dosud uzavřeno nebylo.

Řeč na toto téma přišla i v souvislosti s odvoláním radního Róberta Masaroviče, který je zároveň jednatelem ve společnosti MRA. Masarovič své rozhodnutí vzdát se funkce radního zdůvodnil tím, že má vážné zdravotní problémy. Novou radní zvolili zastupitelé Ivetu Kočí Palkovskou z hnutí ANO.

Městská realitní agentura Havířov, sídlo společnosti v ulici U Lesa, duben 2023.
Kauza MRA Havířov: vyšetřování pokračuje, stíháno je několik osob

Jednatelem MRA Masarovič ale zůstává. Jak řekl Deníku, obviněným v této kauze není. „Nic více ale říci nemohu. Podepsal jsem příslib mlčenlivosti,“ řekl.

Zastupitel Marek Hanák (Havířov sobě) se také dotazoval, zda město neuvažuje o personálních změnách ve vedení MRA. Z úst primátora se všichni v sále dozvěděli, že město jako vlastník MRA nebude do personálních věcí vstupovat.

Městská realitní agentura Havířov, sídlo společnosti v ulici U Lesa, duben 2023.
Co hledala policie v MRA Havířov. Souvisí zákrok s kauzou Stoka?

„Ty jsou záležitostí managementu a není důvod zasahovat personálně na pozice jednatelů. Ve společnosti je nový jednatel, který funkci vykonává zodpovědně, má moji důvěru,“ řekl primátor Josef Bělica.