Vše mělo proběhnout během jednoho dne. Poškozenou ženu kontaktovala přes sociální sítě kontaktovat její kamarádka a požádala ji, aby jí zaslala své telefonní číslo a poté potvrzovala různé kódy, které jí budou na mobil zasílány. Údajně to bylo potřebné k převzetí nějaké výhry.

Místo výhry přišla žena o úspory.Místo výhry přišla žena o úspory.Zdroj: se souhlasem PČR

Paní tak učinila a skutečně - po potvrzení několika kódů jí přišla zpráva s výherní kartou v hodnotě 5000 korun. Byl zde také dotaz, kterou banku používá a žádost o zaslání identity k účtu. Poté, kdy sdělila požadované údaje, byla instruována, ať se přihlásí do internetového bankovnictví. Po přihlášení na základě výzvy opakovaně potvrdila bankovní operace.

Ulici Borovského v Karviné čeká několikaměsíční oprava. Řidiči musejí počítat s uzavírkami několika úseků.
Řidiči, v Karviné pozor na uzavírky ulice Borovského. Známe harmonogram

„Jak policistům uvedla, to už jí začalo být divné a zavolala své kamarádce. Od ní se dozvěděla, že se jí někdo „naboural“ na účty na sociálních sítích a tak zjistila, že vlastně komunikovala s neznámou osobou, která se za její kamarádku pouze vydávala," sdělila k případu policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Žena okamžitě kontaktovala krizovou linku své banky, kde se dozvěděla, že byla pravděpodobně podvedena. Z jejího účtu bylo převedeno zhruba 290 000 korun na účty dvou zahraničních peněžních ústavů. Po ověření této skutečnosti  přímo na pobočce banky oznámila vše na policii.

Úklid dobrovolníků.
Jarní úklid proběhne v Českém Těšíně první dubnovou sobotu, půjde se na Baliny

„Policisté obvodního oddělení Dětmarovice zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinů neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiči informací a podvodu, kterých se dopustil neznámý pachatel. V konečném důsledku hrozí pachateli trest odnětí svobody až na osm let," upřesnila mluvčí.

K TÉMATU

Policie opětovně apeluje na veřejnost k maximální opatrnosti ve virtuálním prostředí. Nevěřte lákavým nabídkám získání výhry či zhodnocení financí. Může se jednat o promyšlený podvod s jediným cílem. Získat pomocí nainstalovaného programu dálkový přístup do vašeho počítače. Nikdy neposkytujte své přihlašovací údaje, hesla k účtům či platebním kartám jiným osobám, nepotvrzujte podezřelé odchozí platby. Především neumožňujte cizím osobám vzdálený přístup ke svému počítači, telefonu či obdobnému zařízení. Pokud máte sebemenší podezření, že by se mohlo jednat o podvod, okamžitě přerušte komunikaci a kontaktujte svou banku nebo osobního bankéře.