Čtyřiadvacetiletá rodačka z Havířova předpokládá, že na cestě stráví čtyři až šest měsíců. „V Chile mě čeká přechod And s nadmořskými výškami okolo pěti tisíc metrů nad mořem. V Argentině navštívím českou komunitu v městečku Presidencia Roque Sáenz Peña, ve které roku 1948 pobývali po dobu tří měsíců legendární cestovatelé Zikmund a Hanzelka a psali zde svou knihu. V Paraguayi se pak těším na vodopády Monday a v Brazílii na světoznámé vodopády Iguazú. Co země, to jedna velká výzva,“ přiznává mladá cestovatelka, která není v dálkových pochodech žádným nováčkem. Před třemi lety se například vypravila pěšky do Istanbulu na podporu české komunity v rumunském Banátu, který také navštívila. Tehdy zdolala 2025 kilometrů za 104 dnů.

Zástupci katolické farnosti ve Fryštátě předali rodičům postižených dětí částku, kterou se podřilo získat z výnosu vánočního prodeje v charitativních obchůdku na vánočním jarmaku v Karviné.
Progerie. Dívenka z Karvinska ještě nemá čtyři roky. Její tělo však už má třicet

V Jiří Americe už jedno ubyla, ovšem tehdy jí bylo pouhých 9 let. „Tímto přechodem si chci navíc splnit jeden ze svých životních snů – ujít sama alespoň tisíc kilometrů na každém obydleném kontinentu. Tomuto cíli jsem se přiblížila svou předchozí poutí, kdy jsem překonala pěšky více než 2 000 km z Havířova do Istanbulu na podporu rumunského Banátu,“ vypráví odvážná dívka.

Obavy? Jak se domluví v Brazílii

Pokud jde o obavy z toho, co jí může potkat na nejbližší cestě, říká upřímně, že neví, kterou obavu si má vybrat dříve. „Tak nějak se ale snažím držet se přesvědčení, že v životě nakonec všechno dopadne tak, jak má. Jednu velkou obavu ale mám a to jazykovou. Portugalština je pro mě španělskou vesnicí. No a španělštinu jsem použila naposledy před šesti lety na střední škole,“ přiznává cestovatelka.

Před budovou nemocnice v Orlové probíhá rekonstrukce. Na jaře přibudou nová parkovací místa.
Nová parkovací místa v Orlové u nemocnice. Socha zde zůstane

Podobně jako řada jiných současných, hlavně českých dobrodruhů, chce i Nicolete svou cestou připomenout legendární české cestovatele Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelku. Na své cestě také plánuje zastávku v Argentině, v místech, kde se v roce 1948 po tři měsíce známí čeští cestovatelé zdržovali. Podobně jako před třemi lety při cestě do Istanbulu, i tentokrát chce Nicolette snaží přes sbírku „3 500 km pěšky Jižní Amerikou pro českou komunitu v Argentině“ na crowdfundingové platformě Donio vybrat peníze na renovaci historického muzea v městečku Presidencia Roque Sáenz Peña, coby jediného československého muzea v Latinské Americe.

Golfové hřiště a areál, Karviná-Lipiny.
Konec golfu v Karviné? Pokud OKD hřiště neprodá, chce ho zavřít

Poskytnuté finanční dary mají pomoci upevnit kořeny české komunity v argentinské provincii Chaco, jihoamerické pampě, už tak bohaté na české zvyky a tradice. Členové české komunity se tam scházejí ke společnému vaření českých pokrmů, vyšívání, oslavování významných svátků či promítání československé kinematografie. Mají mimo jiné i taneční soubor Moravanka a dokonce v oblasti trvale působí učitelé češtiny z Česka.