V Městské sportovní hale se sešli nejen mladí judisté, ale také přátelé Saši Jurečky, kteří za vznikem memoriálu stáli. Přijel také jeho kamarád, vítěz letošních Letních olympijských her v Rio de Janeiru, Lukáš Krpálek.

„Saša byl výborný judista a člověk. Určitě si zaslouží, aby se na jeho počest takový memoriál konal, a já jsem rád, že jsem ho mohl zahájit. Doufám, že se stane tradicí a postupně přibydou další věkové kategorie," řekl Krpálek v průběhu autogramiády, na kterou přivezl i svou zlatou medaili.

Mladé sportovce povzbudil k čistému boji také Jurečkův otec: „Je to vyvrcholení celého roku od té tragické události. Judistická rodina nás vzala mezi sebe. Jsou to fantastičtí lidé. Já jsem se díky jim po dvaceti letech vrátil na žíněnku. Saša díky těmto lidem dále pokračuje v tomto krásném sportu."

Podle organizátorů se soutěže účastnili starší a mladší žáci ze zhruba 30 klubů celé republiky. „Chtěli jsme, aby jeho jméno bylo s judem spjato i nadále, aby bylo o něm dále slyšet. Byl to nejlepší judista v regionu," informoval Zdeněk Frenštátský.

Zdroj: Youtube