Klání desítek mladých hasičů slibuje zajímavou podívanou. Na nejlidnatější havířovské sídliště se sjedou desítky požárních vozů a neméně atraktivní klání se pak bude až do odpoledních hodin odvíjet ve školním sportovním areálu. Začátek soutěže je naplánován na 8. hodinu. Vstup do areálu je zdarma.

Logo Mezinárodního Visagrádského fondu. Soutěž Visegradský pohár je určena pro kategorie mladších a starších žáků. Mezinárodní účast zajistí týmy ze Slovenska a Polska.

Pětičlenná družstva se budou snažit získat nejlepší čas ve třech disciplínách. V uzlové štafetě musí postupně co nejrychleji uvázat pět uzlů, a to tesařský uzel, zkracovačku, lodní uzel, záchranný uzel, a úvaz na požární proudnici. O rychlost půjde také ve štafetě požárních dvojic a štafetě 4x60 metrů.

Znak SDH Havířov Město.

SDH Havířov Město si letos připomíná 60 let své činnosti.

„Půjde o obdobu naší úspěšné halové soutěže, u které máme za sebou už 25. ročník, s drobnou úpravou štafetového běhu, když si venku můžeme dovolit trať prodloužit. Soutěž pořádáme za podpory Mezinárodního Visegradského fondu. Přijít se podívat mohou samozřejmě všichni, kteří by chtěli mladým hasičům fandit," řekl starosta SDH Havířov Město Ladislav Kotula.

Více na www.sdh-havirov.cz