Pachatel se koncem minulého týdne při cestě lesoparkem pokoušel znásilnit mladou ženu. Pod pohrůžkou násilí a zabití ji zatáhl do zalesněného prostoru. Vyděšená dívka se mu jeho jednání snažila rozmluvit. Přitom však zachovala klidnou hlavu a v nestřeženém okamžiku se jí podařilo z místa utéct k ženě, která tudy zrovna procházela. Když násilník viděl, že volají mobilem, raději rychle utekl.

„Ženy skutek nejprve oznámily strážníkům městské policie, kteří bezodkladně kontaktovali policii. Díky osobní a místní znalosti havířovských policistů i kriminalistů byl podezřelý mladík během několika málo hodin od spáchání skutku vypátrán a zadržen,“ přiblížila Daniela Vlčková z Policie ČR.

Pohřešované dívky v Moravskoslezském kraji.
Nejsou plnoleté a zmizely beze stopy. Policie hledá tyto dívky z Karvinska

Během prověřování výše uvedeného skutku vyšly najevo další skutečnosti o mladíkově trestné činnosti, a to dvou loupežích, které měl spáchat začátkem prázdnin. V prvním červencovém týdnu z ramene více než šedesátileté ženy strhnul kabelku s takovou razancí, že paní upadla na zem a se zraněním byla převezena do nemocnice.

Tři dny poté si vyhlédl mladou ženu, ta se ale o svou kabelku s násilníkem přetahovala, nakonec ale upadla. Zloděj jí kromě peněženky s finanční hotovostí odcizil též osobní doklady a platební karty. Ošetření napadená naštěstí nepotřebovala.

„Na základě zjištěných skutečností kriminalisté mladistvého obvinili ze spáchání provinění znásilnění, loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. V případě postihu mladistvých pachatelů jsou trestní sazby poloviční,“ vysvětlila Daniela Vlčková z Policie ČR. Kriminalisté podali přes státního zástupce podnět na vzetí násilníka do vazby, což soudce akceptoval.