Své by o tom jistě mohli vyprávět muži, k jejichž věku už klasické hračky nepatří, mají už rodiny, ale přesto si často hrají. S auty. A nejvíc je baví závodění.

„Je to velká droga, adrenalin. Závody, opravy, ladění autíček… Je to můj koníček už skoro 35 let a nemůžu bez toho žít," přiznává Luděk Szostok, předseda rychvalského RC Teamu, který podobné nadšence sdružuje. Rádiem řízená autíčka ho tak baví, že si u svého domu v Rychvaldě postavil závodní dráhu.

V sobotu přijeli s místními poměřit své síly, výkon a řidičské umění kolegové z Polska a celé Moravy. V bohumínské sportovní hale se jel další díl seriálu Moravskoslezského poháru cestovních vozů. Příští týden tam budou k vidění autíčka terénní. Rychvaldský tým má 20 členů a najdeme mezi nimi i několik mistrů republiky. Možná jím jednou bude i dnes desetiletý Jonáš Beňovič (na velkém snímku) z Ostravy-Hošťálkovic. Jezdí sice teprve dva měsíce, ale evidentně ho to baví. Svůj model ladí, zkušeně proměřuje parametry jako zkušený závodník.