Na parkoviště obchodního domu Tesco přijelo přes čtyřicet motorkářů z Albrechtic, Dětmarovic, Dolní Lutyně, Frýdku-Místku, Havířova, Ludgeřovic, Orlové, Paskova, Petřvaldu, Soběšovic, Stonavy a Třince. Bylo to vůbec první větší setkání převážně mladých motocyklistů malých kubatur do 125 ccm.
K vidění byla pestrá paleta strojů různých značek, stáří i cenové hladiny. Po krátké vzájemné prohlídce motorek a čekání na opozdilce se vydali milovníci jedné stopy na společnou okružní jízdu městem.

Po absolvování trasy Hlavní třída, Dlouhá třída, Národní třída, autobusové nádraží, Okrajová, Dlouhá třída a opět Hlavní se po necelé půlhodince všichni vrátili zpět na výchozí stanoviště.

„Chtěli bychom v Havířově založit klub maloobjemových motorek. To je i jedním z cílů našeho dnešního srazu. Účast jsme zajišťovali především prostřednictvím internetu. Myslím si, že napoprvé je nás tu dost. Před námi je ještě hodně práce, ale věříme, že se nakonec podaří náš záměr dotáhnout do úspěšného konce,“ řekli za organizátory Jan Navrátil a Jiří Formandl.

Smolařem vydařeného odpoledne byl David Slavíček z Dolní Lutyně, kterému MZ 150 ETZ tentokrát vypověděl službu a musel nakonec zůstat na stanovišti.
„Pro nás je to určitý životní styl. Rozhodně nepatříme mezi ty, kteří projíždějí ulicemi měst a obcí rychlostí přes sto kilometrů. Naprostá většina z nás jezdí slušně. Hazardérů sice moc není, ale nadělají hodně zla a kazí nám jméno,“ uvedl jeden z účastníků Patrik Mosler z Dolní Lutyně. První setkání bylo ukončeno přátelským posezením a zábavou v Havířově-Šumbarku.