V železničním úseku od Šenova do stanice Havířov už totiž začala výluka traťové koleje a nyní probíhá demontáž trakčního vedení a železničního svršku. Na neděli mají stavbaři naplánováno snesení starého mostu, který se klene nad ulicí Ostravská u odbočky na Šumbark.

Jak Deníku potvrdil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda, od soboty se bude místo připravovat na snášení mostních konstrukcí pomocí silničního jeřábu. „Samotné snesení mostu je v plánu v neděli 3. března mezi devátou a desátou hodinou dopoledne. To si na zhruba 15 až 20 minut vyžádá úplnou uzavírku komunikace, která pod ním prochází,“ řekl Gavenda.

Bikesharing v Havířově.
Do ulic Havířova se po zimě vrací sdílená kola

Rekonstrukce železniční trati u Havířova si vyžaduje dlouhodobé změny v organizaci dopravy. K velkému kruhovému objezdu, z města i do města, se nyní jezdí v úseku dlouhém asi 200 metrů pouze jedním pruhem. Od 12. února do 8. července bude pro veškerou dopravu uzavřen jízdní pás v úseku od křižovatky silnic I/11 a II/479 po čerpací stanici Shell směr Ostrava. Obousměrný provoz bude probíhat v jednom jízdním pásu na silnici I/11 ve směru na Havířov.

V neděli se zastaví v Havířově doprava na Ostravské.V neděli se zastaví v Havířově doprava na Ostravské.Zdroj: MMH

V etapě druhé, která bude probíhat od 9. července do 30. listopadu, bude obousměrná doprava přesunuta do jízdního pásu ve směru na Ostravu, a uzavřen bude jízdní pruh na Havířov. Omezení na výpadovce potrvá celý rok.