Představení jezdců, členů jejich týmů a závodních strojů je už tradiční součástí soutěžního víkendu. Protože závodní speciály nesmí do běžného provozu, přijeli z terlického depa do centra Havířova v koloně doprovázené policejními vozy. 

Moderátor akce pak jednotlivé jezdce postupně představil. 

„Jde o klasické představení jednotlivých jezdců a autogramiádu. Lidé se vždy před závodem dovědí nejčerstvější aktuality o jezdcích, jejich týmech a strojích, na kterých závodí. Kdo přijde, má možnost se závodníky pohovořit o tom, co ho zajímá, případně vyfotit si stroj nebo si udělat společnou fotku se závodníkem, kterému fandí," řekl šéf Kahance Petr Hrabčák.

Na závod se těší loňský vítěz Horst Saiger: „Závod na Těrlickém okruhu jsem si nechtěl nechat ujít. Sice jsem měl mít ještě pauzu po úrazu ruky, ale zdejší atmosféru jsem si nemohl nechat ujít a už se těším," řekl fanouškům na náměstí.

S fanoušky se pozdravili také Anežka Svobodová, která sedlá nový silnější stroj. Nechyběli ani Michal Indi Dokoupil a jeho přítelkyně Veronika Hankocyová. "Měli jsme nějaké problémy s motorkou, ale podařilo se je vyřešit a pojedu," řekla Deníku. 

Dopravní omezení

Motocyklové závody na Těrlickém okruhu si vyžádají tradiční dopravní omezení.

V sobotu, kdy se dopoledne jedou tréninky a odpoledne kvalifikace a v neděli po dobu hlavních závodů bude kvůli závodům okruh mezi Havířovem a Těrlickem pro běžnou dopravu uzavřen. Místní a návštěvníci se po něm budou moci pohybovat pouze v době oficiálně vyhlášených přestávek.

V sobotu i neděli se bude okruh uzavírat v 7.30 hodin. Od té doby bude možné na trať vstupovat a vjíždět pouze se svolením pořadatelů v době krátkých přerušení tréninků a závodů. Automobily a motocykly budou moci jezdit pouze ve směru závodů, tedy Bludovice-Životice-Těrlicko. Pěší a cyklisté se mohou pohybovat oběma směry.

Hlavní objízdná trasa vede přes Horní Bludovice.

Parkování

Návštěvníci závodů mohou parkovat například v Těrlicku, na silnici u jabloňových sadů u Pacalůvky nebo po téměř celé délce Bludovického kopce ze strany od Havířova.