V jednom z článků, kde se psalo o vašem úspěchu v Schwarzkopf Elite Model Look, jste prozradila, že v modelingu jste teprve od castingu do soutěže, tedy zhruba měsíc. To jako fakt?
Je tomu tak. Na casting jsme šly s kamarádkami letos 21. května do Ostravy. Předtím jsem s modelingem neměla žádnou zkušenost.

Co vás na casting přivedlo? Je to náhoda, nebo jste k modelingu směřovala nenápadně delší dobu pomalými kroky?
Je to shoda okolností. Už v minulosti mi hodně lidí říkalo, ať zkusím modeling, ale nijak mě to neoslovilo. Teprve v květnu jsme šly na casting, ale jenom z legrace zkusit něco nového.

Fotograf Drahoslav Ramík při focení pro Deník, 15. června 2022 v Ostravě.
Fotograf povodní 1997 z Karviné Ramík: viděl jsem lidské zoufalství a zkázu

Světové finále soutěže se bude konat na konci srpna v Praze. Jak vidíte své šance na nějaký titul?
Těžko říct. Zatím ani nevím, zda se do světového finále dostanu. To se dozvím v průběhu července, ale konkurence je samozřejmě velká.

Studentka Julia Krzywoń na letošním ročníku soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022.Studentka Julia Krzywoń na letošním ročníku soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022.Zdroj: se svolením J. KrzywońProzraďte, která ze současných, anebo třeba i bývalých modelek je Vaše oblíbená.
Asi před půl rokem jsem si vyhlédla holandskou modelku Ninu Dapper. Patří mezi mé oblíbené.

Je začátek léta. Nenarušilo vítězství v soutěži Elite Look Model Vaše plány na léto? Co všechno před finálovým kláním musíte zvládnout?
Vítězství zatím nijak zásadně neovlivnilo moje prázdninové plány. Maximálně budu muset dojíždět na focení.

Záběry z povodní v červenci 1997 od hasiče Vladimíra Dužíka z SDH Frýdek, 1. 7. 2022
Povodně pohledem hasiče z Frýdku, tři dny v zápřahu, pak nás zvali v hospodě

Je modeling cesta, po které byste se chtěla v nejbližší době vydat? Čím Vás tento obor zaujal, pokud Vás něčím zaujal?
Určitě takovou příležitost nechci hodit za hlavu a chci modelingu věnovat více a více času. Myslím si, že tento obor umožňuje poznat spoustu zajímavých lidí a cestovat do jiných zemí.

Končíte první ročník gymnázia. Jakým směrem se chcete ve studiu ubírat, myslím v budoucnu vysokou školu? Je vám bližší ekonomie, matematika, jazyky nebo humanitní vědy?
Určitě chci v budoucnu studovat, zatím ale nevím, jakým směrem se chci vydat. S žádným předmětem nemám větší problém, ale bližší mi je matematika, biologie, zeměpis a chemie než třeba jazyky.