Nejnižší místo v kraji a na Karvinsku se nachází v nadmořské výšce 195 metrů nad mořem a jde o cíp pevniny při soutoku Odry s Olší. Úzký, špičatý výběžek je to poslední, co v těchto místech patří České republice. Hranice zde prochází přímo vodními toky, řekami Odry a Olší, a všude kolem se rozkládá území patřící už Polsku.

Havířov, Zmrzlina GOGO, OD Permon
Kde se osvěžit v létě. Toto je výběr nejlepších zmrzlin napříč Karvinskem

Na místo vedou na Karvinsku hned dvě pohodlné přístupové trasy. Buďto značená cyklostezka podél Olše, která kopíruje vodní tok už od Doubravy a dál přes Koukolnou, druhou možností je asfaltová silnice z bohumínských místních částí Šunychl a Kopytov. I ta ale na konci výběžku přechází v přírodní terén, který je však dobře přístupný s kočárkem i na kole.

Právě cyklisté, páry či rodiny s dětmi zde jsou nejčastějšími návštěvníky, dost dobře se ale také může stát, že zde během procházky téměř nikoho nepotkáte. Místo, navzdory svému NEJ, není mezi lidmi tak masově rozšířené. Přitom jen o necelé dva kilometry zpět směrem do Kopytova se nachází další místo s oficiálně uznaným NEJ.

Čtěte také

Nové výtahy i podchod. Havířovské nádraží čeká rekonstrukce, potrvá do roku 2026

Nechci ve městě hernu, kasino je ale jiná liga, říká majitel těšínského Piastu

Nově v Beskydech. Sourozenci renovovali chatu Gírová, už má reputaci

Tamní náměstí svatého Floriána je nejmenším náměstím v České republice. Mnozí obyvatelé mají i vydlážděný plácek před domem větší, než je tamní náměstí. Díky svým pouhým osmi metrům délky a sedmi metrům šířky, tedy 56 metrům čtverečním, je dokonce zapsáno v České knize rekordů.

Ministervsto vnitra doporučilo městu Karviná, aby přejmenovalo třídu Těreškovové. Navíc podle zákona nemohou ulice nést jména lidí, kteří ještě žijí.
Přijde Karviná o třídu Těreškovové? Město dostalo apel, ať ji přejmenuje

Přiléhá k němu kaple sv. Jana Nepomuckého a přes silnici stojí hasičská zbrojnice místních dobrovolných hasičů. Právě oni přišli před třinácti lety s nápadem pojmenovat plácek po svém patronu a dát místu punc výjimečnosti. Obě místa je vhodné při výletu spojit a zažít tak hned dvě jedinečná NEJ.