Podle informací Deníku po desáté hodině na pražském Letišti Václava Havla čekal na kamaráda, který by ho měl odvézt domů.

Jak uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová Deníku, odlet z Egypta umožnila Kramnému egyptská strana, o útěk se tedy nejedná. „Mohu potvrdit, že panu K. bylo umožněno vycestovat z Egypta. Nastoupil tedy dnes do charterového letu z Hurghady. Letadlo přistálo v Praze v ranních hodinách."

Letenku Kramnému zaplatí cestovka

Cestovní kancelář Blue Style se o Petra Kramného starala po celý jeho pobyt v Egyptě. Nyní mu uhradila i zpáteční letenku do České republiky.

„Obdrželi jsme žádost Českého zastupitelského úřadu v Káhiře, abychom zařídili letenku pro našeho klienta. Pan Kramný tedy dnes ráno vycestoval a charterový let, ve kterém seděl, přistál v Praze v devět hodin a sedm minut. Zpáteční letenku hradí naše cestovní kancelář, tak jako pobyt pana Kramného v Egyptě" přiblížil mluvčí cestovky Blue Style Martin Slaný Deníku.

Cestovní kancelář Blue Style se o Petra Kramného starala po celý jeho pobyt v Egyptě.

Záhadná smrt

Smrt Moniky a její dcery Kláry jsou dosud obestřeny záhadou. Podle Petra Kramného všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy. Verzi o otravě z jídla ale zpochybnil ředitel nemocnice v Hurgadě, podle kterého měly obě mrtvé žaludky rozleptané silným jedem. Otec rodiny obě těla našel podle svých slov v hotelovém pokoji.

Případem se zabývají nejen egyptské úřady, ale i česká policie. Přesná příčina smrti zatím známa není, neboť těla obou mrtvých dorazila z Egypta údajně bez vnitřních orgánů. To českým patologům značně komplikuje práci. Tento týden v úterý pak televize Nova uvedla, že obě ženy zabil kyanid.

Nové informace k případu policie zatím nemá

K návratu Petra Kramného do České republiky se vyjádřila i moravskoslezská policie, která prověřuje okolnosti úmrtí jeho manželky a dcery.

„Co se týká samotného prověřování, to pokračuje standardním způsobem. Ve věci není rozhodnuto. Nové informace ke zveřejnění v této chvíli nemáme," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Zda se policisté chystají Kramného vyslechnout, a kdy by se tak případně mohlo stát, Holčáková neuvedla.

„Nebudeme spekulovat o úkonech, které mají být provedeny. Neděláme to v jiných případech, nebudeme to dělat ani v této kauze. Ani u jiných přípravných řízení nekomentujeme úkony, které mohou být provedeny, případně se realizovat nebudou," řekla Holčáková s tím, že nadále platí základní informace ze srpna letošního roku. „K objasnění a prověření všech skutečností úmrtí dvou žen ve věku 36 a 8 let, které zemřely v turistickém letovisku v Egyptě, zahájili moravskoslezští kriminalisté úkony trestního řízení," uvedla tehdy Holčáková.