Doslova jako scéna z akčního filmu se jeví vymahačské praktiky trojice mužů, kteří v neděli odpoledne v Českém Těšíně unesli dvacetiletého mladíka. Vše začalo na jedné autobusové zastávce, kde své oběti nasadili pouta a odvezli ji do areálu jedné ze tamních firem. Zřejmě proto, aby si dotyčný uvědomil nutnost spolupracovat s únosci, zamkli jej v jedné z místností. Tím ale mladíkovo martýrium teprve začalo. „Jeden z únosců jej opakovaně bil a dožadoval se navrácení zapůjčených věcí,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Pro mladého dlužníka to ale měla být dlouhá noc. Únosci jej následně spoutaného pouty a s očima zalepenýma páskou, převezli do rodinného domku v Orlové–Porubě. Tam mu vzali oděv a mobilní telefon a zavřeli do sklepa. „Uprchnout se mu podařilo v pondělí a věc oznámil policistům. Policisté pokračují ve vyšetřování. Jména podezřelé trojice znají,“ vysvětlila Dagmar Bednarčíková s tím, že bližší informace k případu zatím nemůže sdělit.

Upozornila, že trojice mužů je stále pouze v roli podezřelých a dosud jim nebylo sděleno žádné obvinění. Proto žádné detaily k osobám podezřelých únosců policie neprozradí. A za co že si mladý muž vysloužil nedobrovolnou projížďku, bití a věznění. „Požadovali po něm vrácení zapůjčeného pivního výčepu a pivní bečky,“ dodala Bednarčíková.