Brána do parku Zámečku Petrovice je opět otevřená a na parkovišti několik aut. Ne všichni jsou ale hoteloví hosté, tahákem tohoto areálu nemusí být nutně prvotřídní restaurace, ale lidé sem přijíždějí na wellness - páry mladé i starší, ale třeba tři čtyři kamarádky. Nebo muži, kteří si chtějí chtějí probrat chlapské věci a dopřát tělu i mysli chvíle odpočinku.

„Otevřeli jsme v pondělí a hostů jsme měli docela dost. Jsme mile překvapeni a hlavně rádi, že už zase fungujeme,“ říká Krystyna Mravíková, vedoucí Spa&Wellness Zámečku Petrovice.

Spa & Wellness v Zámečku Petrovice je opět otevřeno a přivítalo už první hosty.Spa & Wellness v Zámečku Petrovice je opět otevřeno a přivítalo už první hosty.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Dostupný luxus

Čtyřhvězdičkový hotel otevřeli po zásadní přestavbě bývalého šlechtického sídla v roce 2013, o dva roky později wellness s přilehlým venkovním areálem, kterému dominuje rybníček se spoustou barevných ryb a netradičními skleněnými skulpturami z dílny věhlasné české módní návrhářky Blanky Matragi. Unikátní je toto centrum odpočinku i tím, že je schované pod zemí. Světlo k odpočívárnám proniká jen u vstupu a výstup na terasu nad druhým rybníkem.Ve tři hodiny odpoledne je tu zatím jen jeden pár, ale během našeho rozhovoru přichází několik dalších klientů.

Dominik Solák a jeho spoluhráči vstřebávají zklamání z prohraného finále.
Házenkář Dominik Solák: Letošní play off byl masakr

„Co se našim hostům nejvíce líbí? Určitě interiér a atmosféra. Toto není komerční wellness, tady si klienti užijí klid, pohodu, pokud chtějí něco k pití obsloužíme je jako v restauraci a přineseme jim nápoje třeba na terasu nebo do odpočívárny. Prostě u nás mají komfort,“ říká vedoucí Spa&Wellness Zámečku Petrovice.Převážně ženskému personálu, se zejména muži svěřují se svými pozitivními dojmy, ženy prý zase chválí neotřelý a luxusní interiér. „Mně zase hodně mužů říká, že máme velmi milý, vstřícný a krásný personál. Vždycky se prý na děvčata těší, až je zase uvidí,“ říká majitelka Zámečku Petrovice Jolanta Burkotová.

Zámeček Petrovice. SPA & Wellness. Foto: Jiří ŠklíbaZámeček Petrovice. SPA & Wellness. Foto: Jiří ŠklíbaZdroj: Deník/Tomáš Januszek

Sauny a bazén schované v zemiInteriér wellness zóny zaujme každého nejen množstvím saun, zážitkovými sprchami, vodní postelí, whirpool bazénem a spoustou dalších příjemných věcí, ale už samotným vzhledem. Mozaiky a obklady stěn z přírodních materiálů jen umocňují velmi komorní prostředí a nefalšovaného luxusu.„Už jsem viděla hodně wellness resortů u nás i ve světě, a neskromně tvrdím, že naše je nejkrásnější wellness v České republice. Říkám to i hostům z Čech a Prahy a oni mi dají za pravdu,“ dodává majitelka Zámečku Petrovice.

Hotel Grůň v Mostech u Jablunkova.
Konečně! Na Grůni v Beskydech i v Zámečku Petrovice se těší, hotely otevírají

Jako zajímavost mi vedoucí wellness centra ukazuje tzv. sedmé nebe, místnost pro dvacetiminutovou terapie, která nahrazuje šestihodinový spánek. Vhodná je prý pro ty, kdo mají problémy se spaním a stále se cítí unavení. Kromě masáží a baru wellness nabízí také privátní SPA a nově také balneo - dvě místnosti s dřevěnými káděmi, jaké známe z pivních lázní. Ovšem tady hosté relaxují v horké vodě aromatizované rozpuštěnými bylinami. „Máme to nově místo fitka, které nebylo využívané, a myslím, že to byl dobrá tah. Lidé, kteří už mají objednané víkendové pobyty už si rezervovali také pobyty v balneo části,“ dodává majitelka hotelu.

Vedoucí Krystyna Mravíková také připomíná, že si pobyt v tomto wellness centru si oblíbili i lidé mimo Karvinou a nejbližší okolí. Jezdí sem majitelé permanentek, protože se jim to vyplatí. Jeden pobyt mají zdarma a cena za jednotlivý vstup se jim tak výrazně snižuje. „Sprostě se jim u nás líbí,“ dodává s úsměvem.