Akce se odehrávala vmyslivně u Stružníku. Tam na děti a jejich vychovatele čekalo mnoho překvapení. „Jako první nám člen havířovských myslivců Bohuslav Muras, řekl co, si pro nás připravili a to už jsme věděli, že to bude moc pěkné,“ řekla ředitelka domova Ladislava Hilbertová.

Děti se seznámily sdvěma různými střelnými zbraněmi, vzduchovkou a pistoli. „To byl pro ně opravdu zážitek, že si mohly vyzkoušet střelbu na terč a někteří měly i dobrou mušku. Na závěr jsme ani my vychovatelé neodolali využít této možnosti si ověřit, zda se nám to také jde,“ dodala Hilbertová.

Zajímavá byla i ukázka troubení, které vyjadřuje například začátek nebo konec honu. Své myslivecké dovednosti předvedl i lovecký pes. „Pan Muras nám ukázal, jak je jeho pes dobře vycvičen ve stopování. Dětem se moc líbilo, když mohly samy schovat aport v lese a pejsek ho vystopoval a donesl,“ doplnila ředitelka.

Myslivci si pro děti připravili také občerstvení a nechybělo ani závěrečné opékání párků. „To byla moc milá pozornost. Udělal se oheň, opékalo se a u toho jsme ještě poslouchali přednášku zmyslivosti. Celkově to byl den, na který jen tak nezapomeneme a za který děkujeme,“ dodala Ladislava Hilbertová.