Už za pár dní, počátkem února má být dokončena proměna přednádražního prostoru před havířovským vlakovým nádražím, kde už stojí nový dopravní terminál.

„Před výpravní budovou vlakového nádraží jsou nové kryté zastávky i příchozí koridory, přivedena je cyklostezka, opraveny chodníky, autobusové zálivy a veřejné osvětlení. Neméně podstatnou součástí projektu je také navýšení počtu parkovacích míst rozšířením stávajícího parkoviště,“ přiblížila mluvčí havířovského magistrátu Rosalie Seidl Pokorná.

Pokračuje i rekonstrukce původní nádražní budovy, která bude nově sloužit havířovské veřejnost pro relaxaci a společenská setkávání. Práce by měly skončit na přelomu jara a léta.

Sportoviště i lesopark

Karviná už se těší na zbrusu nové sportoviště, které vyrůstá poblíž obchodní akademie v Hranicích. Do konce letošního roku by měly zářit novotou interiéry i fasády tři historických domů na Masarykové náměstí. Pokračovat bude stavba silničního obchvatu města, odbahnění jezera v zámeckém parku, ale také modernizace krytého bazénu a také má začít výstavba dětského dopravní hřiště v areálu ZŠ Prameny a revitalizace budovy polikliniky v Mizerovy a ulice Březová v Ráji.

Nejen obyvatelům Bohumína bude sloužit nový třináctihektarový lesopark Na Panském s jedenácti tůněmi a čtyřmi tisíci dřevinami. „Do investic včetně dotací půjde v letošním roce 243 milionů korun, což je o 75 milionů více se počítalo v prognóze předchozího roku. Nejvíce peněz si vyžádá rekonstrukce historické červené dělnické kolonie v centru města na moderní bydlení s 52 byty. Proměna za necelých 130 milionů odstartuje na jaře,“ uvedl starosta Bohumína Petr Vícha.

Vedle toho má pokračovat výstavba nového dopravního terminálu u vlakového nádraží a nové cyklostezky podél řeky Odry od Antošovické lávky k novému mostku přes Orlovskou stružku.
Pokračuje stavba náměstí

V Orlové půjde během roku do finále přestavba centra města a nového náměstí, pod kterým bude podzemní parkoviště a na povrchu mimo jiné nový polyfunkční dům. Hotovo však má být až v roce 2022.
„Město se také chce pustit do rekonstrukce bývalé obřadní síně v budově městského úřadu. Ve výsledku má vzniknout moderní zasedací místnost pro zastupitelstvo, radu města, občanská fóra a příležitostné akce,“ uvedla Andrea Vargová z kanceláře starosty.

V Českém Těšíně má začít výstavba nového dopravního terminálu a parkoviště. Hotovo ale letos nebude. Vedle toho má město v plánu modernizaci chodníků, komunikací, zateplení Mateřské školy Hrabinská a zateplení a novou střechu pro tělocvičnu v ZŠ Ostravská.

V Rychvaldu chtějí začít se stavbou kanalizace, a to 1. úseku v ulici Husitská. Pak se také počítá se opravami a úpravami veřejných budov - hasičská zbrojnice a městského úřadu.