Díky vzájemným jednáním městských radních se zástupci kraje se řidiči využívající spojnici mezi centrem Bohumína a jeho okrajovou částí konečně dočkají zatím marně vyhlíženého řešení. Toho dočasného už tento týden, trvalého pravděpodobně v příštím roce.

Správa silnic Moravskoslezského kraje přislíbila po urgencích města zbrousit 2. června povrch vozovky v místech, kde se zvlnilo podloží tak, že si cestující připadají jako na tankodromu. Řidiči musí tento čtvrtek počítat s částečným dopravním omezením. „Problém s hrboly trápí naše obyvatele, kteří jezdí autem po Slezské ulici, už více než pět let. Nekvalitní podloží se projevilo nejen na dálnici samotné, ale po dostavbě dálničního mostu i u nás ve městě. Hrboly jsou v obou směrech na každé straně předmostí,“ konstatoval starosta Bohumína Petr Vícha.

Terénní nerovnosti jsou komplikací především pro sanitky. Jen pár set metrů za mostem totiž sídlí městská nemocnice, kam záchranáři vozí pacienty ve vážném stavu. Musejí zpomalovat, aby je neohrozili. „Kraj v roce 2019 dva nejproblematičtější hrboly zbrousil a lokálně vyspravil, ty ostatní průběžně monitoroval. Bohumín po celou dobu apeluje na jejich komplexní opravu. Jednání s krajem jsme v poslední době zintenzivnili tak, aby plány na rekonstrukci nezůstaly jen u jednacího stolu či na papíře. Pro nás je zásadní zajistit lidem bezpečnou a pokud možno i komfortní dopravu po městě,“ uvedl Vícha.

close Moravskoslezský kraj se po opakovaných výzvách vedení města pustí do opravy Slezské ulice spojující Nový a Starý Bohumín. Květen 2022. info Zdroj: se svolením města Bohumín zoom_in Moravskoslezský kraj se po opakovaných výzvách vedení města pustí do opravy Slezské ulice spojující Nový a Starý Bohumín. Květen 2022.

Kraj před čtyřmi lety zadal odborné firmě diagnostiku, z níž vyplynulo, že při výstavbě silnice byla použita objemově nestabilní struska v místech, kudy vede dešťová kanalizace. To způsobilo následné zvlnění vozovky. Při plánované komplexní rekonstrukci se bude muset odborná firma dostat v některých místech do hloubky až jeden a půl metru pod povrchem. Hejtmanství přislíbilo, že projekt na opravu silnice dokončí ještě letos. S jeho realizací, která si vyžádá přes 10 milionů korun, pak počítá v příštím roce.