Město také plánuje opravit komunikaci v ulici Železničářů a chodníky, vybudovat nové přechody pro chodce a autobusové zálivy či instalovat veřejné osvětlení a kamerový systém. Na volné ploše před výpravní budovou budou osazeny nové prvky městského mobiliáře a v okolí vysadit zeleň.

Investice přijde město za zhruba 150 milionů korun. „K celé stavbě máme připravenou projektovou dokumentaci. Nyní připravujeme soutěž na výběr zhotovitele této velké investiční akce. Stavbu bychom chtěli zahájit již na jaře,“ uvedla primátorka města Jana Feberová. Město požádalo o dotaci a nyní čeká na její vyhodnocení.

close Takto nějak by mělo vypadat prostranství před vlakovým nádražím v Havířově do dvou let. info Zdroj: Magistrát města Havířova zoom_in Takto nějak by mělo vypadat prostranství před vlakovým nádražím v Havířově do dvou let.Autor: Magistrát města Havířova

V současné době se staví parkoviště pro 45 aut v ulici Železničářů za bytovým domem v blízkosti vlakového nádraží. Stavba parkoviště předchází rozsáhlé rekonstrukci přednádražního prostoru, a to proto, že po celou dobu rekonstrukce přednádraží nebude přerušen provoz vlakového nádraží, ale současné parkoviště u nádraží bude součástí stavby a nebude tak po dobu rekonstrukce sloužit svému účelu.