Na někdejším stadionu Kovona (nyní areál MFK Karviná) hrával své zápasy dnes již zkrachovalý FC Karviná, vzniklý spojením tehdejší divizní Kovony Karviná a ve finančních problémech se topících Vítkovic.

V sezoně 1995/96 vyhrál tehdejší tým druhou ligu před Teplicemi, postoupil do nejvyšší soutěže, kterou v sezoně 1996/97 na Kovoně také hrál, ale ihned ji opustil. Na zápasy se Spartou či Slavií však přišly rekordní desetitisícové návštěvy. FC Karviná si pak vybojoval první ligu ještě jednou, a sice v sezoně 1997/98, kdy postupoval spolu s prvními Blšany. Také prvoligová sezona 1998/99 však přinesla karvinským fotbalistům sestup a v následujících letech i strmý pád do divize a následný zánik.

Fotbalový areál Kovona Karviná.

Hráči karvinského MFK, kteří navazují na tradice Jäklu Karviná, který však hrával nejvýše župní (krajský) přebor, najdou teď do konce soutěžního ročníku při svých domácích utkáních na Kovoně azyl, protože jejich mateřský stadion 
v Karviné-Ráji se bude přestavovat. Areál bývalé Kovony je menší, a má hřiště otočené o 90 stupňů oproti původnímu. První zápas se tam hraje v sobotu od 10.15 hodin se Sokolovem.

Fotbalový areál Kovona Karviná.