„Na gofry k paní Faksové jsme s kolegou chodili už jako děti. Když se nám mezi řečí zmínila, že plánuje odchod do důchodu, napadlo nás, že bychom po ní mohli tradici převzít. Nápad se jí líbil a ochotně nás naučila gofry připravovat, stejně jako nám prozradila všechny malé fígle a vychytávky při provozu občerstevní, které měla za ta léta takříkajíc v malíku,“ svěřil se jeden z nových majitelů stánku Petr Nesét s tím, že kromě nových tváří za sklem stánku se v něm nic nezměnilo – nabídka i receptura dobrot zůstaly stejné.

„Původní receptura gofer tak, jak nás ji naučila paní Faksová, je tou nejlepší, kterou bychom si mohli přát. Dokazují to i nadšené tváře lidí, kteří za zdejší oblíbenou dobrotou neváhají ujet desítky kilometrů,“ přiznal s úsměvem Nesét a dodal, že jedinou novinkou, kterou majitelé v blízké době plánují, je bezlepková varianta tradiční gofry. Tu by občerstvení v budoucnu mohlo nabízet vždy jednou týdně v určitou hodinu.

„Ozvalo se nám pár maminek s tím, že jejich děti bohužel lepek nemohou a přesto by moc rády gofry ochutnaly. Napadlo nás proto, že bychom pro ně mohli zkusit vytvořit speciální bezlepkovou variantu. Zatím se snažíme přijít na správnou konzistenci těsta, kdy se radíme s povolanějšími lidmi a experimentujeme s různými druhy mouky. Trochu jako pejsek a kočička. Vše proto, aby se chuť co nejvíce přiblížila originálu,“ doplnil spolumajitel.