Zveřejněné snímky a video jednoho z cestujících se pak staly doslova hitem sociálních sítí nejen pro obyvatele Karviné. „Stačí ručník a sprcháč,“ zněl například jeden z ironických komentářů, které ke zveřejněným snímkům začali lidé přidávat.

„Alespoň se vám to umylo. Však jste nadávali, že tam je špinavo,“ zní další z komentářů, který se odkazuje i na nedávný článek v Deníku, kde si někteří cestující stěžují na údajnou špínu především na schodištích a v samotném podchodu nádraží.

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) – provozovatel nádraží - tehdy Deníku odpověděla, že úklid zde považuje za dostatečný. To je ale minulost, nyní čekají provozovatele další jednání a řešení, aby při prudkých deštích nedocházelo k podobným situacím.

Odpovědní lidé se mají sejít na začátku příštího týdne.

„O zmiňované události po extrémním přívalovém dešti víme. Stavba je ve zkušebním provozu, který slouží k odhalení případných nedostatků. Proto SŽDC svolala na pondělí jednání, kde se prověří současný stav zastřešení realizovaného v roce 2018,“ odpověděla Deníku stručně mluvčí společnosti Radka Pistoriusová.