Už od minulého týdne je tam uzavřen jeden pruh na Ostravské ulici a řidiči navíc nemohou z této silnice odbočit směrem na Šumbark a musejí na rondel a pod nádražím okolo železničního terminálu na okraji Šumbarku.

Druhou možností je jet na Šumbark už od Ostravy-Radvanic po staré cestě přes Šenov.

Jeden uzavřený jízdní pruh na Ostravské navíc zpomaluje dopravu a zejména ve špičkách se v tomto místě tvoří kolona.

Zasedání zastupitelstva města Havířov. Primátor Havířova Josef Bělica.
Havířovská opozice kritizuje chování primátora Bělici na jednání zastupitelstva

„Během zúžení silnice I/11 do režimu pruhů 1+1 dojde k úpravě křižovatky u železničního nadjezdu, která umožňuje odbočení na Šumbark. Drobné přizpůsobení jízdních pruhů zde potrvá několik dnů. Podle potřeb zhotovitele,“ uvedl Miroslav Mazal z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Do prostoru velkého kruhového objezdu v Havířově vyjede technika ve středu 15. listopadu zhruba v 17 hodin a pohyb lidí a techniky tam bude od šesté večerní do 5. hodiny ranní druhého dne. Na programu je frézování vozovky na celé okružní křižovatce. Proběhne za obousměrného provozu řízeného školenými pracovníky stavby.

Dobrovolníci ze spolku OLZA PRO spolu s místními evangelíky si v sobotu 4. listopadu 2023 připomněli 120 let, které uplynuly od založení hřbitova v Karviné Dolech.
VIDEO: Evangelický hřbitov v Karviné má 120 let. Přežívá díky péči dobrovolníků

Omezení dopravy se v podobném scénáři bude opakovat i v dalších dnech až do nedělního rána.

Jak řekl mluvčí ŘSD Miroslav Mazal, postup prací včetně načasování uzavírek odpovídá vytíženosti kruhového objezdu: „Během denních dopravních špiček bude křižovatka plynule průjezdná a technika s obsluhou se vždy vrátí zpět do akce v pozdějších hodinách.“