Boccia je hra odvozená od pétanque s uzpůsobením pravidel pro tělesně postižené sportovce, zpravidla upoutané na vozík. Ti zdatnější zvládají hrát sami, ti s více omezujícím postižením mají k dispozici asistenta. Pokyny k přesnému namíření a samotný hod však musejí provést sami. 

V Havířově získala hra na oblibě. Handicap sport club Havířov pořádá také smíšený turnaj, na kterém postižení sportovci získali své partnery, kterým mohli vyslovit své přání.

„Pro letošní rok jsme vydali kalendář přání, kdy je každý měsíc věnován jednomu z boccistů a jeho patronovi. Cílem kalendáře je propagace boccie a také přilákat přátele a partnery z různých oblastí a zapojit je do spolupráce s našimi boccisty. Patroni se zavázali ke splnění vysněné přání. Hanka si přála novou sadu boccistických míčů a město bylo první, kdo přání splnilo," řekl za Handicap sport club Martin Kučera s tím, že další kalendář bude právě o těchto splněných přáních.

Laikům mohou míče pro bocciu připomínat kriketové míčky. Jsou o něco větší, jinak prošité a mají různě těžkou a tvrdou náplň. Profesionální sady se vyrábějí v zahraniční a sada přijde minimálně na 10 tisíc korun.

Hanka si svou sadu třinácti míčů, vyrobených v Dánsku, převzala přímo u primátora Daniela Pawlase. „Přála jsem si nové míčky, které jsou tvrdší. Hlavně na turnaje. S tvrdými se lépe hází. Jsem moc ráda, že mi pan primátor přání splnil," děkovala vždy vysmátá dívka na vozíku.

Pro větší propagaci tohoto sportu pro postižené sportovce je také primátor. „Z našeho pohledu je darování sady míčků opravdu drobností a já jsem rád, že jsme mohli takové přání splnit. Chtěl bych vyzvat všechny občany, aby se o tento sport zajímali a přišli se podívat na některý z turnajů," dodal Pawlas.