„Ve Fučíkově ulici máme v našem domě už jen čtyři obsazené byty. Dvěma nájemcům jsme nabídli bydlení na třídě Osvobození, jsou to byty s ústředním topením a chystáme tam další modernizaci,“ přiblížila mluvčí města Šárka Swiderová. S dalšími dvěma nájemníky je situace složitější.

Jedna z nájemnic, která žije v bytě se svým dospělým synem, si však postěžovala, že by přivítala nový byt na jiné adrese než je Karviná-Nové Město. Důvod? Obává se nových sousedů, kterými s velkou pravděpodobností budou opět příslušníci romského etnika.

„Bojíme se toho prostředí. Rodiny se spoustou dětí, spojené sklepy, hluk a za chvíli zase nepořádek. Stejně jako tady ve Fučíkově. To už opravdu nechceme zažívat,“ říká nájemnice, jež si však nepřála zveřejnit své jméno.

Mluvčí radnice však oponuje, že město nemá ve vlastnictví tolik bytů, že by se dalo vybírat. „Město má už jen asi 900 nájemních bytů, část z nich jde aktuálně do prodeje, takže možnosti jsou opravdu omezené,“ vysvětluje Swiderová s tím, že obě rodiny si navíc byty na třídě Osvobození byly prohlédnout a přijaly je bez jakýchkoli výhrad.

Ať už je to jakkoliv, jisté je, že nájemníci dostanou nově opravené náhradní byty v nesrovnatelně vyšší kvalitě.

Co bude s prázdným domem ve Fučíkově ulici, zatím není definitivně rozhodnuto. Každopádně je to už čtvrtý obecní dům, který vybydleli a zničili sami nájemníci. Pět domů už v minulých letech nechala ze stejného důvodu strhnout společnost RPG, dnes Residomo, která je největším vlastníkem domů v této lokalitě. Rekonstrukce takto poničených domů jsou příliš nákladné a majitel nemá záruku, že jej nájemníci opět nezničí.

V neděli se v kapli sv. Anny konala mše a po ní v blízké zahradě Domu PZKO Annenská pouť.
Anenská pouť přilákala hlavně starousedlíky