„Snažíme se program vánočního městečka uspořádat tak, aby potěšil malé i dospělé návštěvníky," uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Yvona Dlábková.

Lidé se mohou těšit mimo jiné na recitál Leony Machálkové, Ládi Křížka, Viléma Čoka, na Josefa Bohouše, i skupiny Plavci, Buty nebo Poutníky.

Až do 23. prosince můžete na náměstí obdivovat lidová řemesla, denně sledovat hudební a divadelní představení, prohlédnout si dřevěný betlém. Historická tržnice nabídne také ukázky vánočních tradic, práci mistra kováře, lití olova, a chybět nebude ani pravá slezská zabíjačka.

V neděli pak rozsvítí karvinský primátor Tomáš Hanzel vánoční strom na Masarykově náměstí ve Fryštátě. Už v 10 hodin dopoledne ale začne Karvinský vánoční jarmark, jehož atmosféru dotvoří vánoční městečko, kde návštěvníci najdou historickou tržnici nebo vánoční betlém.

Děti si tam budou moci prohlédnout živá zvířátka, zvoničku, poslat vánoční přání Ježíškovou poštou, a také budou moci sledovat ukázky tradičních řemesel.

Ve stejný den a stejnou chvíli zažijí lidé na náměstí T. G. Masaryka v Bohumíně premiérové rozsvěcování vánočních stromů.

„Letos dva nazdobené stromky i rozsvítíme.," uvedla vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Miroslava Šmídová.

Kromě nazdobených stromečků se lidé mohou těšit na koledy v podání historické skupiny Camerata, která bude zpívat netradičně z balkonu zdejšího kina. Náměstím se budou procházet pohádkové bytosti

A do třetice v neděli v pět odpoledne se rozsvítí vánoční strom také v Petrovicích. Kulturní program obstarají děti z místní základní školy, dívčí cimbálová muzika Iršava a multižánrová kapela Šajtar.

V Orlové proběhne slavnostní rozsvícení vánočního stromu v pondělí v 17 hodin. Orlované se na Náměstí 28. října v Orlové-Lutyni sejdou už v 16 hodin, kde bude hlavně pro ty nejmenší připraven bohatý program.

Nebudou chybět obří Andělé na chůdách, Betlémská rodina, Ježíškova pošta a v neposlední řadě vystoupení Dětského pěveckého sboru Sněženky z Orlové. Třešňičkou na dortu bude vystoupení Moniky Absolonové.