„Kolem naší oslavenkyně je prý stále živo. I když je nejstarší klientkou domova, má spoustu energie a rozdává dobrou náladu. Rozhodně se nezavírá do samoty svého pokoje, naopak, účastní se aktivit, dochází na cvičení a ve volných chvílích ji můžete potkat na lavičce v družném hovoru s jinými uživateli domova.

Často navštěvuje své přítelkyně na pokojích a povídáním jim krátí čas. Její elán a pozitivní přístup k životu by mohl inspirovat každého z nás. Paní Lojzičce tedy přeji, aby ji její optimismus neopouštěl a naopak, aby ho šířila i mezi ostatní klienty i zaměstnance domova,“ řekl jeden z gratulantů, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil. Ten oslavenkyni splnil přání a daroval jí polštář, deku, ale hlavně její milované hašlerky a medovinu.

V průchodu domem č 1592 se schází mládež a hlučí. Obyvatelům domu došla trpělivost a chtějí průchod zazdít.
Hlučící mládež vadí lidem z domu v Karviné. Chtějí zazdít průchod, kde se schází

Paní Aloisie Goluchová (rozená Sikorová) se narodila 22. 4. 1921 v Karviné-Doly, kde prožila své dětství spolu se svými 3 sourozenci a kde chodila do školy. Po škole začala pracovat na statku v Darkově. V roce 1940 se provdala za Martina Golucha a v roce 1944 se jim narodil jediný syn Jan. V 60. letech se vinou těžby uhlí její rodina musela odstěhovat z domečku do paneláku do Karviné.

Možnost prohlédout si novou silnici, která bude zanedlouho sloužit jako obchvat Karviné, využily v sobotu 10. června 2023 stovky lidí.
VIDEO: Novou silnici v Karviné si o víkendu přišly prohlédnout stovky lidí

Se svým manželem prožila krásných 49 let. Od roku 1970 až do důchodu pracovala v karvinském obchodním domě Prior. Ráda cestovala, má ráda přírodu, spoustu času věnovala vnoučatům. Má 5 vnoučat, 8 pravnoučat a jednoho prapravnuka.