Místo je totiž dlouhodobě na seznamu nebezpečných úseků, kde se poměrně často vlivem nedání přednosti stávají dopravní nehody. Řidičům tam nesvědčí výhledové poměry při šikmém najíždění z vedlejší silnice, ale často také zapomínají dávat přednost automobilům jedoucím od Českého Těšína.

Při sobotní nehodě, kdy motorkář jedoucí ve směru od Českého Těšína při odbočování vpravo přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím autem, byla sice na vině nepřiměřená rychlost motocyklu, nicméně po úpravě by v tomto místě mělo nehod ubýt.

Čeká se na stavební povolení

Starosta Těrlicka Martin Polášek potvrdil, že se v tomto místě skutečně stává hodně těžkých nehod s čelními střety. Občané Těrlicka to moc dobře vědí a obec proto připravuje přestavbu celé křižovatky.

„Máme zpracovánu studii a připravuje se stavební povolení. Přípravy sice mají skluz, ale v roce 2024 by se přestavba mohla realizovat,“ řekl Polášek.

Podle návrhu dopravních expertů by se křížení trojúhelníkového tvaru mělo proměnit na klasickou křižovatku tvaru písmene T. „Příjezdová silnice směrem od obce, která se rozdvojuje, bude jen jedna a povede kolmo,“ vysvětlil.

Silnice jsou ve správě státu a kraje a tak s přestavbou musí souhlasit Ředitelství silnic a dálnic a Správa silnic Moravskoslezského kraje. „Existuje dohoda, že obec vyřídí stavební povolení a jakmile bude pravomocné, Správ silnic začne přestavbu realizovat,“ dodal starosta Těrlicka.

Křižovatka v centru má proměnu za sebou

Podobně se před pár lety řešila dopravní situace na podobné křižovatce trojúhelníkového tvaru v centru Těrlicka. Namísto kruhového objezdu, kterým se běžně řeší zklidnění dopravy na frekventovaných křižovatkách, tam dopravní experti zvolili systém zaslepení několika nájezdů a vytvoření jednosměrných vjezdů do křižovatky.

Záležitosti s agendou kolem přestavby křižovatky ulice Těšínská a Třinecká bude mít na bedrech nové vedení obce, které vzejde z výsledků ustavujícího zasedání zastupitelstva. To se koná ve středu 19. října v 17 hodin v Kulturním domě v Těrlicku.