„Sezonu bychom letos rádi zahájili 1. června, ale vše se ještě uvidí také i podle počasí. Novinky letos žádné nemáme,“ prozradila vedoucí provozu letního koupaliště v Karviné Taťána Červená.

Vstupné je na zdejším koupališti letos o něco vyšší, jelikož přibližně čtyři roky bylo stejné a na provozování koupaliště již bylo nedostačující. „Všechno nám zdražilo a za těch několik let se to nasbíralo,“ doplnila Červená, která nával příchozích lidí na koupaliště v prvních dnech provozu neočekává.

Předpověď počasí pro Moravskoslezský kraj
Skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 22 až 25 °C, na horách 16 až 20 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Zdroj: ČHMÚ

V Havířově zadarmo na všechna sportoviště

Na Letním koupališti Jindřich v Havířově se letos žádné změny nechystají, stejně tak vstupné zůstává stejné jako v předchozích letech.

„Sezonu zahajujeme 1. června, ale velký zájem neočekáváme, protože sleduji předpověď počasí, která se asi naplní,“ řekl provozní havířovské plovárny Petr Šulc.

„V den zahájení sezony ale tuto akci spojujeme se dnem otevřených sportovišť v Havířově, takže v první den bude vstup do všech sportovišť včetně koupaliště zdarma,“ dodal.

V Těšíně podraží

Ředitel sportoviště SÚZ v Českém Těšíně Edvard Huczala doplnil, že tamní koupaliště taktéž bude otevírat 1. června. „Jediná naše změna týkající se letoška je podražení vstupného pro čtyřčlennou rodinu. Jedná se zhruba o padesát korun,“ řekl Huczala.

V DOUBRAVĚ ČEKAJÍ

V doubravě, kde funguje jediné mimoměstské letní koupaliště v okrese, o víkendu provoz nezahajují. I kvůli počasí.

„Náš bazén zatím není ještě ani po provozní stránce připravený, musíme provést například jeho nátěr, což také souvisí s klimatickými podmínkami. Do dvou týdnů bychom ale koupaliště otevřít mohli a určitě jej chceme už plně vést první prázdninový den,“ prozradil Martin Sehnal, provozovatel doubravského koupaliště.

Dodal, že ceny vstupného zůstávají stejné, zatímco možná lehce podraží ceny piva, nápojů a občerstvení v areálu koupaliště.

Ilustrační foto
Města zvyšují nájemné v obecních bytech