Havárie, která jen zázrakem neskončila tragicky, se stala v neděli 17. září. Muži (52 let) v současné době hrozí až tři roky vězení. Policie případ dále vyšetřuje a nevylučuje změnu právní kvalifikace. „Havířovští kriminalisté v rámci prověřování zjišťují okolnosti související se skutkem, vyslýchají svědky, vyhodnocují veškeré indicie. Na základě zjištěných skutečností může být právní kvalifikace rozšířena,“ dodala Vlčková.

Co se stalo

Drama se odehrálo v neděli před polednem. Policisté chtěli osobní vozidlo značky Peugeot 307 šedé barvy zastavit v Dolní Datyni. Řidič nereagoval na výzvy a začal ujíždět směrem na Šenov a následně Havířov. V křižovatce ulic Hlavní třída a Čs. armády v Havířově nezvládl řízení a narazil do sloupu. Následně došlo ke střetu s chodcem vedoucím jízdní kolo a najetí do stěny domu. Podle svědka z nedalekého asijského bistra byli na místě dva mladíci s kolem. Druhému se naštěstí nic nestalo.

Řidič nezvládl řízní a v Havířově havaroval.
Šokující pravda o opilém řidiči, který při honičce zranil v Havířově chlapce

„Slyšel jsem velkou ránu. Šel jsem ven. Byli tam dva kluci na kole. Pro jednoho přiletěl vrtulník. Byli tu i hasiči, ambulance a policie,“ řekl Deníku prodavač z bistra.

Viník měl 1,5 promile alkoholu a skončil na záchytce. Již v minulosti měl problémy s alkoholem za volantem. Při havárii se mu nic nestalo, chlapec byl se středně těžkými zraněními letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava.

Žádost o pomoc

Policie v souvislosti s nehodou žádá veřejnost o pomoc. „Policisté žádají účastníky silničního provozu, kteří se 17. září v době od 10:51 do 10:57 hodin vyskytovali v ulicích Datyňské, Na Prostředňáku, Na Důlňáku, Formanské, Ke Starému mlýnu, U Koupaliště a Hlavní třídě a byli svědky pronásledování, aby se na ně obrátili. Převážně chodci a cyklisté, kteří mohli být řidičem ujíždějícího auta ohroženi, mohou policistům poskytnout důležité informace.

Své poznatky můžete sdělit na telefonních číslech 974 744 452, 974 744 459, 606 081 758, případně na bezplatnou telefonní linku 158. Stejně tak by policisté uvítali případné záznamy palubních kamer projíždějících vozidel,“ uvedla Vlčková.