Vysokou úroveň městských stránek drží Bohumín dlouhodobě. Dokazují to každoroční pozvánky na krajský úřad, kde bývají oceněni zástupci nejúspěšnějších samospráv. I letos vyrazili vyslanci bohumínské radnice do Ostravy a po loňském třetím místě se tentokrát vrátili s první cenou. Tu jim přiřkli odborníci ze spolku Český zavináč, který soutěž organizuje.

Letošní ročník Zlatého erbu se zaměřil zejména na kybernetickou bezpečnost, ale nejen na ni. „Kromě tohoto velmi důležitého ukazatele porota zkoumala i to, jak obecní weby komunikují se svými občany, ale i turisty nebo s místními podnikateli. Řešili, jestli je web přehledný, plní zákonné povinnosti nebo jestli nabízí všechny potřebné informace. Hodnotí se i sociální sítě,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje Jakub Unucka.

Bohumín tradičně obstál a vrátil se na zlatou pozici z předloňského roku, druhá skončila Opava, na třetím místě se umístil Bruntál. Porotci u webu Bohumína ocenili například přehlednost portálu, odkaz pro podnikatele s nabídkou míst či široké spektrum odkazů a informací pro turisty. Našli i pár chybiček. „Z hodnocení odborníků si vždy snažíme něco vzít a zapracovat na tom. Stejně tak dáváme prostor laické veřejnosti, aby nám posílala podněty ke zlepšení. Jsme rádi, že naše úsilí přináší ovoce,“ podotkl správce webu Jiří Rozsypal.

Zatímco úpravy v minulém roce byly spíše kosmetické, aktuálně IT tým připravuje další výraznější zásah do podoby městských stránek. „Měly by být opět o něco přehlednější, uživatelsky přívětivější i vizuálně atraktivnější. Veřejnosti je představíme ještě letos,“ informoval Rozsypal. 

Ještě se „starou“ verzí webu se Bohumín poměřil s ostatními také v celostátním kole soutěže Zlatý erb. V rámci republiky se nakonec umístil na celkovém jedenáctém místě.