Jsou to samozřejmě lidé bydlící v okolí, ale zčásti také bezdomovci či lidé, jenž z nějakých důvodů nejsou k zastižení na normální adrese.

Například Karviná má největší volební okrsek přímo na radnici, kde dnes „trvale bydlí" 2151 lidí, z toho je 1788 dospělých voličů. „A bohužel jich neubývá. Z původního jednoho radničního okrsku se tedy už v roce 2010 staly dva a obě volební místnosti jsou již podruhé v budově bývalé Komerční banky v centru města," přiblížila mluvčí města Šárka Swiderová.

Podobné je to v Havířově, kde mají největší okrsek č. 3 Svornosti, který čítá 1968 voličů. Na radnici je jinak trvale hlášeno 2 176 lidí.

A stejné je to v Bohumíně, kde „obyvatelé" radnice tvoří polovinu voličů, kteří patří do největšího volebního okrsku sídlícího v Masarykově základní škole v Seifertově ulici. Celkem má okrsek 1807 voličů. Nejmenší okrsek č. 19 je s počtem voličů 307. „Nejmenší volební okrsek máme v Bohumíně-Vrbici, v restauraci U Zvonu, kde by k volbám mělo přijít 386 voličů. Obvykle tam bývá i největší volební účast, a to kolem 50 procent," řekla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

Orlová a Český Těšín mají nejvíce voličů na sídlištích. Nejpočetnější okrsky jsou na sídlišti Svibice (11001200 voličů v okrsku), kde však podle mluvčí města bývá paradoxně jedna z nejnižších volebních účastí. „Specifickým okrskem je okrsek na ZŠ Havlíčkova, kam kromě voličů z tohoto okrsku patří i všichni voliči s „úřední adresou" (770 lidí). Celkem tedy okrsek č. 11 čítá 1598 voličů," informovala Havlíková.

1350 voličů. Přesně tolik čítá rekordman mezi orlovskými volebními okrsky. Volební místnost najdete na sídlišti V. etapa v ZŠ K. Dvořáčka. Nejmenší volební okrsek s volební místností je v klubovně důchodců na Kopaninách (420 voličů).

Zřejmě nejmenší volební okrsky mají v Karviné-Dolech. Oba jsou na ubytovně Průkopník (90 a 98 voličů). „Tyto dva okrsky nelze sloučit ani přičlenit k jiným pro rozsáhlost území. Městská část Doly má okolo 10 kilometrů čtverečních," vysvětlila mluvčí Karviné Šárka Swiderová.