"Neodchází se mi lehce, ale myslím, že jsem udělala kus práce. Tvůrčí práce, dařilo se i díky tomu, že mám výborné spolupracovníky a kolegy. Ale je třeba zavčas odejít a předat štafetu mladším, kteří mají přece jen více energie," vyznala se končící ředitelka školy Iva Sandri.
Dodala, že současná koronavirová doba ukázala, že školy musí nastartovat vzdělávání na dálku, že je nutné, být na to připraven. "I naši učitelé se chytli, ale myslím si, že role učitele je nezastupitelná. Středoškolské vzdělávání navíc v nejbližších letech čeká proměňování oborů," myslí si Iva Sandri. 

Škola prošla v posledních 30 letech množstvím změn, několikrát měnila název, vznikaly azanikaly učební a studijní obory. Dnes má devět učňovských a čtyři maturitní obory. Ten nejnovější - Logistika v průmyslu - se mezi studenty dobře zabydluje. Škola je také velkým fanouškem workoutu, gymnastice pod širým nebem, a z jejích řad pochází i mistr ČR, mistr Evropy a mistr světa v kategorii weighted v roce 2017 Marek Matis.

A s jakou vizí se ujímá funkce nástupkyně končící ředitelky Yvetta Kałužová? "Má předchůdkyně dala škole vizi a nastavila cestu. Po ní chci nadále jít a budeme se snažit dát škole něco nového. Vždy se něco najde. Současná mládež je jiná než naše generace a my se, chtě nechtě, musíme se přiblížit dětem dnešního světa," říká Yvetta Kałužová.