Budova včetně nového přístrojového vybavení vyjde na 60 milionů korun, z nich 43 přispěje město.

„Nejvýraznější položkou bude pořízení rentgenu s přímou digitalizací, odhadem za něj vydáme asi tři a půl milionu korun,“ říká obchodně provozní manažer nemocnice Jiří Pavlík.

Na podzim by se měl otvírat nový pavilon, jehož stavba v areálu nemocnice se dokončuje.Na podzim by se měl otvírat nový pavilon, jehož stavba v areálu nemocnice se dokončuje.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Zhruba stejnou částku bude stát obnova vybavení operačních sálů, kam se pořídí anesteziologický přístroj a sterilizátor, na další milion korun přijde nákup 30 nových lůžek.

Vedle zmíněné stavby nového ambulantního pavilonu má letos v areálu nemocnice vyrůst nové energocentrum, jehož stavba společně s decentralizací kotelny přijde na 25 milionů korun.

První dítě Moravskoslezského kraje i Ostravy se narodilo ve Fakultní nemocnici Ostrava. Porodnice má za sebou rekordní rok.
„Coviďátka“ přicházejí, Ostravsko láme rekordy. Pomohly i duly

Uvolněné místo po stávající kotelně by v příštích letech měla zaplnit nová moderní klinika následné péče s centrálním parkovištěm. Stávající pavilon léčebny dlouhodobě nemocných by se časem mohl po svém rozšíření změnit na sociální službu domova pro seniory.

Bohumínská městská nemocnice bude moci díky dobrému hospodaření posílit mzdy zaměstnanců i obnovit majetek. Vyplývá to ze schváleného finančního a investičního plánu pro rok 2022.