To je jen část výčtu toho, co se chystá v krajských nemocnicích v našem regionu. Na opravy, rekonstrukce a modernizace budov a vnitřního vybavení nemocnic v celém kraji půjde více než 202 milionů korun.

„Investice do oprav, rekonstrukcí budov a jednotlivých oddělení v nemocnicích znamenají pro pacienty určitou jistotu, že kromě kvalitní zdravotní péče mohou počítat s bezpečným a příjemným prostředím. Zároveň s tím také neustává proces obnovy zdravotnických přístrojů, techniky a vybavení," uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek.

NOVÉ OPERAČNÍ SÁLY

V havířovské nemocnici už mají nové novorozenecké postýlky a lůžka pro dětské pacienty. Rekonstrukce čeká pavilon s operačními sály. Začne na podzim a výsledkem bude větší prostor a více lůžek pooperační poanesteziologické péče.

Nový kabát dostanou také centrální šatny zaměstnanců. Ještě letos začne modernizace urologické ambulance, jejíž součástí je dodávka ultrazvuku pro biopsii prostaty, rekonstrukce vestibulu nemocnice a výměna linolea na dětském oddělení.

V Nemocnici s poliklinikou Karviná-Ráj se připravuje další část rekonstrukce rozvodů vody a rekonstrukce výměníkové stanice. Obnova čeká i sociální zařízení chirurgického oddělení v Nemocnici s poliklinikou Orlová, která se dočká i opravené střechy nad lékárnou. Mezi další připravované akce patří dodávka klimatizace pro oddělení klinické biochemie a pořízení přístrojů pro dětské oddělení v nemocnici Karviná-Ráj, nákup 90 lineárních dávkovačů, pořízení ultrazvuku pro ortopedické oddělení orlovské nemocnice nebo dodávka transportních fines a tabletů pro přepravu stravy.