ÚLEVA PRO PACIENTKY

„Léčbou inkontinence se zabýváme už delší dobu a tento přístroj nám nyní velice pomůže,“ říká vedoucí fyzioterapeut Alfréd Heckel a představuje nový přístroj – vaginální elektrodu, kterou lze napojit na přístroj určený ke klasické elektroléčbě. Každá pacientka se díky této metodě naučí vnímat a správně aktivovat svaly.

„Každá z pacientek, které se s těmito problémy svěří do péče našich odborníků, vždy jen lituje, že nepřišla dříve,“ řekla Barbora Zbránková, primářka rehabilitačního oddělení Nemocnice Český Těšín.

POSTIHUJE I MLADŠÍ

Inkontinence není pouze strašákem lidí v seniorském věku, ale také velkým problémem žen po porodu nebo v období menopauzy. Ačkoli jsou na tento problém terapie, ženy se problém řešit zdráhají.

„Nikdo o tom z intimních důvodů nechce mluvit, ženy se stydí a bojí se navštívit odborníky. V současné době se však léčba inkontinence začíná řešit intenzivněji,“ říká Alfréd Heckel a dodává, že stresovou močovou inkontinencí trpí v průběhu života celá polovina žen.

Díky nové metodě je prý pokrok viditelný už po měsíci, pokud ženy aktivně provádějí doporučené cviky. Smyslem terapie je ale kromě akutní léčby i zajištění dlouhodobě udržitelné kondice. Cvičit mohou ženy téměř za každé situace.