"Zákaz návštěv platí do odvolání,“ řekla mluvčí Bohumína Lucie Balcarová.

Do odvolání platí zákaz návštěv také v havířovské nemocnici. „Jedná se o preventivní opatření, omezující další šíření onemocnění, která jsou pro toto roční období typická. Pacienti na dětském oddělení mají povolenu návštěvu jednoho zákonného zástupce za den. Všem pacientům i jejich příbuzným děkujeme za pochopení,“ řekla mluvčí nemocnice Irma Kaňová.

Ilustrační foto.
Chřipka: Nemocnice v Havířově zakáže návštěvy, Karviná doporučuje je omezit

Nemocnice v Karviné-Ráji zatím zákaz nevyhlásila, ale doporučila omezení návštěv hospitalizovaných pacientů v nemocnici, zejména pokud se v jejich okolí projeví známky akutní respirační infekce.

„Takto lze omezit další šíření respiračních onemocnění, která jsou pro toto roční období typické,“ řekla mluvčí nemocnice Radmila Fleischerová.

Karvinská hornická nemocnice ve středu zákaz návštěvy na svých webových stránkách avizován neměla.

Zákaz platí také v dalších nemocnicích kraje

Zákazem návštěv hospitalizovaných pacientů se snaží zabránit šíření chřipkového viru a jiných respiračních onemocnění od soboty 1. února také v ostravské Fakultní nemocnici (FNO).

Průvod oslav někdejšího 150. výročí lázní prochází kolem jednoho z lázeňských objektů v Darkově. Archivní foto.
Těžba zničí lázně, zní z Darkova. Město tyto informace dementuje

„V důsledku nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky je s platností od 1. února 2020 až do odvolání vyhlášen plošný zákaz hospitalizovaných pacientů na všech klinikách a odděleních FNO. Děkujeme za pochopení,“ informuje FNO na svém webu.

V pondělí se přidala Slezská nemocnice v Opavě od 3. února na všech odděleních návštěvy. Výjimku má pouze dětské oddělení, kam může za jedním malým pacientem vždy jen jedna osoba za den.

V Petrovicích se bude v areálu TJ Inter bruslit až do dubna na umělém kluzišti.
V Petrovicích se bruslí na umělém kluzišti, novinku si užívají všechny generace

„Vedení nemocnice dále žádá všechny spoluobčany, kteří mají akutní respirační problémy, cítí se nachlazeni, aby v případě, že mají podstoupit plánovaný zákrok, vyšetření či kontrolu, zavolali do nemocnice a domluvili se na posunutí termínu. Tím lze zamezit šíření jejich nemoci,“ říká mluvčí opavské nemocnice Jiří Krušina.

V úterý zakázaly návštěvy nemocnice v Novém Jičíně a ve Sdruženém zdravotnickém zařízení SZZ Krnov.