Teoretické základy získají v odborných učebnách AGEL Střední a vyšší odborné zdravotnické školy, praxi během kurzu poskytne sama Nemocnice Český Těšín.

Kurz poběží od konce září do prosince dvakrát týdně v odpoledních hodinách.

„Díky zázemí školy budeme využívat například makety orgánů lidského těla nebo odborné učebny, které jsou zařízené jako nemocniční pokoje. Oproti jiným kurzům můžeme nabídnout účastníkům velmi dobrou teoretickou přípravu i navazující praxi na lůžkových odděleních Nemocnice Český Těšín, stejně jako na pracovišti patologie, operačních sálech, rehabilitaci, v laboratořích a nemocniční lékárně,“ říká Alice Ručková, členka představenstva českotěšínské nemocnice.

Do kurzu sanitář se mohou přihlásit zájemci starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a v dobrém zdravotním stavu. Stačí vyplnit přihlášku z webových stránek Nemocnice Český Těšín a zaslat ji elektronicky e-mailem na adresu alice.ruckova@nct.agel.cz nebo poštou.

Výstava Muzea Těšínska v budově Památníku životické tragédie v Havířově.
OBRAZEM: Oběti nacistických zločinů varují
Orlovský SAM, to je několikadenní setkání křesťanů všeho směru u orlovského evangelického kostela, plné seminářů, besed, workshopů i kultury. Jedním z hostů letošního ročníku byl i známý brněnský kadeřník a katolický jáhen Jan Špilar.
Když zavře své kadeřnictví, ujde pár metrů a je z něj duchovní
Ilustrační fotografie.
Lidé z domu, kde zakročila zásahovka, tvrdí, že nikdo nestřílel