„Pro naši nemocnici je to jistě významná věc. A dobrá zpráva je to také pro naše pacienty, především ty z lůžkových oddělení. Dosud je na na dané vyšetření musíme převážet mimo objekt nemocnice, po získání magnetické rezonance do našeho objektu budou tato důležitá vyšetření dostupná přímo u nás,“ podotkl k tomu ředitel havířovské nemocnice Norbert Schellong.

V samotném Havířově už mimo nemocnici nyní jedna magnetická rezonance funguje, ta ale jede v ambulantním režimu. Přístroj v nemocnici bude v případě potřeby k dispozici nonstop.

Fungovat tu začne zhruba do roka. Nyní se vyřizují další potřebné náležitosti, nemocnici čekají i stavební a další úpravy nutné pro instalaci zařízení.

Nemocnice oslavila svých padesát let také na nedávném setkání, tam představila i další dárek, nové logo.

„Za půl století existence nemocnicí prošli tisíce zaměstnanců, nemocnice dala život několika desítkám tisíc našich přátel, zachránila tisíce životů a poskytla útěchu tam, kde má příroda stále navrch. Dovolte mi jménem vás všech, kteří jste od roku 1969 až do dnešních dnů v nemocnici pracovali nebo pracujete a obětovali jste jí část svého života, popřát minimálně do dalšího půl století další rozvoj i spokojené pacienty,“ dodal ředitel.