Až o patnáct procent klesly počty operací v Bohumínské městské nemocnici. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce operačních sálů, které prošly poslední modernizací na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Doktoři teď v případě potřeby využívají třetího septického operačního sálu, který sídlí o patro výše, než probíhá rekonstrukce.

„Jedná se o atypickou rekonstrukci, která kromě stavebních prací vyžaduje velké nároky na vzduchotechniku, chlazení, klimatizaci a vnitřní vybavení. Sály dostanou nová operační světla, došlo k výměně oken v operačních sálech a ke kompletní výměně podlah, stropů, stěn, kdy většina z nich bude z nerezu. Po rekonstrukci bude v sálech až deset nových automatických dveří,“ uvedla k probíhajícím opravám mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Oprava zcela změní operační komplex bohumínské nemocnice a přinese modernější zázemí pro lékaře i pacienty. Ročně zde chirurgové provedou 1700 operací a 700 gynekologických zákroků, týdně je to v průměru 30 až 40 operací, Opravu financuje město a bude stát 17 milionů korun. Z toho však 11 milionů zaplatí stát, protože městu se podařilo na rekonstrukci získat dotaci ministerstva zdravotnictví. V srpnu by měly operační sály dostat nové vybavení.