Nemocnice musela požádat o finanční pomoc a dostala k2,5 milionům navíc ještě 220 tisíc korun. „Na jaře tohoto roku byl zhotoven projekt pro stavební povolení, jehož součástí byl i orientační rozpočet. Na základě jeho základě byla vypsána veřejná soutěž na stavební realizaci rekonstrukce. Po provedení podrobného přesného rozpočtu, který byl součástí nabídek na realizaci stavby, byla celková částka vyšší, než byl předpokládaný orientační rozpočet, proto jsme požádali zřizovatele o navýšení dotace,“ řekla ředitelka nemocnice Věra Kovářová.

Původně schválená i nyní dodatečně přidělená dotace bude čerpána do konce roku na rekonstrukci novorozeneckého oddělení a oddělení šestinedělí. Vedení nemocnice však bude muset přiložit ještě 1,5 milionu korun zvlastních zdrojů.

Na stávajícím porodním oddělení se průměrně měsíčně narodí okolo padesáti dětí, což je ve srovnání sokolními nemocnicemi slabší průměr. Nyní sice těhotné ženy hodně využívají předporodních nácviků a cvičení. Rodit však odcházejí do jiných nemocnic. Vše by se ovšem mělo změnit od Nového roku, kdy bude slavnostně zprovozněno nové moderně vybavené oddělení.