Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havířovská nemocnice usiluje o získání certifikátu

HAVÍŘOV - Vysokou profesionalitou se snaží o důvěru pacientů a stabilitu havířovská nemocnice. Tímto novým mottem se nemocnice řídí od 1. ledna 2007.

26.6.2007
SDÍLEJ:

Havířovská nemocniceFoto: DENÍK/Libor Běčák

V roce 2006 došlo k významnému kroku vedení nemocnice, které rozhodlo, že při své cestě za vyšší kvalitou a důvěrou pacienta, sloučí své síly se Spojenou akreditační komisí ČR (SAK). Výsledkem sjednoceného postupu, je snaha nemocnice získat Národní akreditaci SAK, což je účinný nástroj pro zavádění, rozvoj a kontrolu trvalého zvyšování kvality a bezpečného fungování nemocnic.

„K novým hodnotám nemocnice patří lidský a citlivý přístup ke klientům, respektování jejich přání a názorů, nespokojit se s průměrností, ale snažit se o kontinuální kvality a bezpečnost práce, podporovat aktivní a kreativní přístup zaměstnanců. Hlavním posláním nemocnice je naslouchat svým klientům a nabízet všem kvalitní a bezpečnou péči,“ řekla tajemnice Rady kvality Olga Chomičová.

Několikaměsíční spolupráce s SAK ČR a práce zaměstnanců havířovské nemocnice směřují k cíli, kterým je stát se uznávanou nemocnicí, která soustavně usiluje o vysokou kvalitu, bezpečnost léčebné a ošetřovatelské péče, efektivitu péče, profesionální přístup a ekonomickou stabilitu nemocnice.

„Akreditace je oficiální uznání, že zdravotnické zařízení je způsobilé organizačně i technicky k poskytování kvalitní zdravotní péče. O tom, zda zdravotnické zařízení splňuje podmínky nejméně 50 akreditačních standardů, se přesvědčí inspektoři Spojené akreditační komise ČR během akreditační inspekce přímo v nemocnici. V případě pozitivního výsledku této inspekce, obdrží zdravotnické zařízení na tři roky akreditační certifikát, který je vysvědčením o tom, že zdravotnické zařízení splňuje požadavky na kvalitu,“ vysvětluje tajemnice.

Na projektu již nemocnice pracuje půl roku. „V současné době je vypracováno 15 nových akreditačních standardů, přičemž některé standardy nebude muset nemocnice znovu vytvářet, neboť velkou část podmínek již naplňujeme vnitřními předpisy a směrnicemi. Zároveň byli jmenováni auditoři z řad zaměstnanců, kteří budou mít za úkol kontrolu dodržování postupů vyplývající ze standardů, nařízení a směrnic,“ doplnila Olga Chomičová.

Nemocnice v Havířově věří, že vynaložené úsilí povede ke zdárnému splnění náročných podmínek SAK a získání Národní akreditace v roce 2008.

26.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Balcar dosáhl na životní úspěch.

Richard Balcar dosáhl životního úspěchu

Ilustrační foto.

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Nebezpečný recidivista vyhrožoval zabitím dítěte. Podle policie pouhý přestupek

Havířovská veřejnost ztrácí iluze o pravém poslání policie, která zřejmě čeká, až nebezpečný 13x soudně trestaný a nevypočitatelný feťák Filip K. skutečně někoho na ulici zabije. 

Poznáte mladé ženy, které si z bankomatu měly vybrat cizí peníze?

Havířovští policisté šetří krádež dámské peněženky. Žena nakupovala v jednom havířovském marketu a v nákupním vozíku si nechala batoh a nákupní tašku. V nestřeženém okamžiku jí někdo odcizil peněženku, ve které měla mimo jiné i platební kartu.

Přípravu stavby průmyslové zóny Nad Barborou brzdí soudní spor

Karviná – Rok od nástupu nového vedení kraje se příprava stavby průmyslové zóny Nad Barborou nijak neposunula. Hejtman Ivo Vondrák na toto téma Deníku řekl, že se již naplánovanou smlouvu o přípravě zóny nepodařilo realizovat, protože nebyl splněn předpoklad, že pozemky pro zónu budou sceleny.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení