Ukázalo se, že v lednu umřela během hospitalizace pacientka na krvácení do mozku po pádu. Nyní si rodina vyžádá kopii zdravotní dokumentace a rozhodne se, jak postupovat dál. Už dříve žena při pobytu v nemocnici spadla z lůžka. Deníku tyto skutečnosti sdělila dcera zemřelé.

Pětaosmdesátiletá Anna Pilchová byla přijata do nemocnice loni v říjnu. Při jedné z návštěv se její dcera Anna Stasíková dověděla, že matka není na pokoji, protože upadla a je na vyšetření. „Když ji dovezli zpět na pokoj, netrvalo dlouho a ihned ji převáželi na jednotku intenzivní péče s rozsáhlým krvácením do mozku,“ řekla Anna Stasíková.

Lékaři závažnost stavu konzultovali s ostravskou fakultní nemocnicí. „Bylo mi řečeno, že odmítli dělat zákrok, protože by to v tom stavu nepřežila,“ dodala Stasíková. Doktoři tedy nadále sledovali stav pacientky a čekali, až bude možno provést operaci. Zhruba po více než čtrnácti dnech přišla paní Stasíková na návštěvu a našla matku na lůžku na chodbě připravenou na převoz do Ostravy k zákroku. „Nechápu to, lékaři měli mé telefonní číslo, mohli mi zavolat. V té rychlosti jsem se nestačila ani rozloučit,“ vyjádřila se dcera.
V ten samý den byla ještě pacientka dovezena po operaci zpět do havířovské nemocnice na JIP.

„Matka však už byla ochrnutá a lékaři mi řekli, ať nečekám, že se z toho úplně probere. Jeden den jsem přišla do nemocnice a matka měla ovázanou hlavu. Sestry mi přiznaly, že při manipulaci ji nechtěně udeřily do hlavy o kov na lůžku a měla tržnou ránu,“ doplnila Stasíková. Pacientka zemřela 29. ledna.
„Spadnout může každý, ale vidím největší problém v komunikaci a informacích, které se mi dostávaly. Nemuselo k tomu dojít, kdyby v nemocnici nebyla tak zastaralá a vysoká lůžka. Také kdyby bylo více sester, které to nemají s ležáky jednoduché, byla by péče určitě jiná,“ řekla Stasíková.